Oranžový klub podporuje Michaelu Marksovou Tominovou na místopředsedkyni ČSSD na nadcházejícím sjezdu

22.11.2014

Oranžový klub podporuje Michaelu Marksovou Tominovou na místopředsedkyni ČSSD na nadcházejícím sjezdu

Tisková zpráva, sobota 22.11. 2014

Na svém volebním setkání v Luhačovicích podpořil Oranžový klub na post místopředsedkyně ČSSD ministryni práce a sociálních věcí Michaelu Marksovou Tominovou. Nové předsednictvo se rozhodlo před sjezdem ČSSD v březnu 2014 zaměřit zejména na prosazení vnitrostranických kvót.

„Vnitrostranické referendum dalo jasný signál, že ve straně pro kvóty existuje podpora. Michaela Marksová je vhodnou nositelkou myšlenky rovnosti v ČSSD“, řekla k tomu znovuzvolená předsedkyně Oranžového klubu Zuzana Jentschke Stöcklová.

Oranžový klub se dále zaměří například na kampaň proti sexismu v politice, slaďování rodinného a pracovního života či vytvoření databáze expertek a kandidátek na volené pozice. „Kvóta 40 % znamená 30 žen na kraj. Databáze političek ukáže všem, kteří tvrdí, že „ženy nejsou“, že žen je v politice dostatek“, okomentovala záměr regionální koordinátorka Oranžového klubu a bývalá europoslankyně Zuzana Brzobohatá.

Oranžový klub je platforma blízká ČSSD, která vznikla v roce 2012. Spolek se poprvé zviditelnil v květnu 2013 svým Desaterem, které přišlo mj. s návrhem na podporu rodičů, kteří si rozdělí rodičovskou dovolenou. Do vedení Oranžového klubu byly na dvouleté funkční období zvoleny: Jana Maláčová, Kateřina Svíčková, Magdalena Pospíchalová a Anna Kárníková.

Kontakt: Zuzana Jentschke Stöcklová (předsedkyně Oranžového klubu z.s.), stocklovaz@volny.cz, telefon777 853 063

Web: www.oranzovy-klub.cz

OK luhacovice

Sjdezd ok v luhcovicich